فیلتر
کیس کامپیوتر

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448
1 2 3 ... 11 12 13
برای خرید کیس کامپیوتر می توانید به یک آنلاین شاپ تخصصی فروش قطعات جانبی کامپیوتر و یا بازار فروش این قبیل قطعات مراجعه کنید و از میان گوناگونی مدل‌های مختلف، کیس مورد نظر خود را خریداری کنید. پیش از اقدام برای خرید، لازم است نوع استفاده‌ای که قرار است از سیستم رایانه‌ای خود داشته باشید و همچنین هزینه‌ای که قرار است صرف خرید کیس کنید را مشخص نمایید. این کار در انتخاب هرچه بهتر کیس کامپیوتر مناسب شما نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

انواع کیس کامپیوتر برای کاربری‌های مختلف

نوع استفاده شما می‌تواند گزینه و یا گزینه‌های مناسب معرفی‌شده به شما جهت تهیه کیس کامپیوتر را تحت تاثیر خود قرار دهد. عموماً کیس‌های کامپیوتری از نظر کاربری به 4 دسته زیر تقسیم می‌شوند:
  1. کیس‌های مخصوص گیم یا اصطلاحاً Gaming؛
  2. کیس‌های مناسب برای انجام کارهای عادی یا اصطلاحا Economic؛
  3. کیس‌های با سیستم‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری پیشرفته یا اصطلاحا server؛
  4. کیس‌های مخصوص کارهای طراحی یا اصطلاحا Rendering.

قیمت کیس کامپیوتر بر اساس فاکتورهای مختلف

پارامترهای مهم تاثیرگذار بر روی هزینه کیس کامپیوتر شامل موارد زیر می شود:
کاربری کیس:
یکی از موضوعاتی که به صورت چشمگیری قیمت کیس کامپیوتر را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، این است که کیس انتخابی شما از نظر کاربری جز کدام‌یک از 4 دسته نام برده شده قرار می‌گیرد. به عنوان مثال در بین انواع مختلف کیس کامپیوتر فهرست ‌شده در قسمت قبل، کیس‌های Server به علت برخورداری از سیستم‌های نرم‌افزاری و همچنین سخت‌افزاری پیچیده، از قیمت نسبتا بالایی برخوردار هستند؛ درحالی‌که کیس‌های Economic عموما در دسته کیس‌های کامپیوتر میان‌رده از نظر قیمتی قرار می‌گیرند.
خصوصیات ظاهری کیس:
از دیگر مواردی که قیمت کیس را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد، می‌توان به ظاهر کیس اشاره کرد. با تصور یک کیس، اولین چیزی که در ذهن شما شکل می‌گیرد فضایی مکعب مستطیل شکل است که محتویات داخل کیس را دربرمی‌گیرد. این فضای مستطیل شکل اصطلاحا قاب کیس نامیده می‌شود. هرچه مواد استفاده شده برای ساخت قاب کیس محکم‌تر باشند و یا در مقابل ضربه و همچنین آب مقاومت بالاتری را از خود نشان دهند، کیس کامپیوتر گران‌قیمت‌تر خواهد بود. لازم به ذکر است که برای ساخت قاب کیس‌های کامپیوتر از شیشه و یا فلزاتی همچون آلومینیوم استفاده می‌شود.
تعداد فن‌های خنک‌کننده تعبیه شده در کیس:
مسئله دیگری که لازم است شما به هنگام خرید کیس کامپیوتر به یاد داشته باشید این است که چه تعداد فن خنک‌کننده برای کیس، در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که هرچه تعداد فن‌های تعبیه‌شده برای کیس کامپیوتر بیشتر باشد، قیمت آن نیز به تبع بیشتر خواهد بود. دقت داشته باشید که کیس انتخابی شما باید حداقل 3 عدد فن خنک‌کننده داشته باشد. در ساختار بعضی از کیس‌های مدل جدید، فن و یا فن‎هایی جهت کنترل گردش هوای درون محفظه کیس تعبیه شده است که این مسئله نیز می‌تواند در تعیین قیمت، به‌صورت چشمگیری مؤثر واقع شود.
بهره‌مندی گیس از عایق صدا:
در بین انواع مختلف کیس‌های کامپیوتر موجود در بازار، آن دسته از کیس‌هایی که دارای عایق صدا هستند تا به این وسیله میزان آلودگی صوتی تولیدشده به وسیله کیس را به حداقل مقدار ممکن برساند، عموماً گران‌قیمت‎‌تر هستند. دقت داشته باشید که کیس‌های تجهیزشده به وسیله عایق صدا عموماً دارای دمای بالاتری در مقایسه با دیگر کیس‌های موجود در بازار هستند و از این رو تعداد فن‌های خنک‌کننده درنظر گرفته ‌شده برای این دسته از کیس‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.
طراحی حفره‌هایی جهت نگهداری هارد دیسک‌های SSD و همچنین عبور کابل‌ها:
سیم‌ها و کابل‌های متعددی که از کیس به قطعات مختلف سیستم رایانه‌ای متصل می‌شوند، عموماً مهم‌ترین دلیل طراحی حفره‌های سینی کیس هستند. از این رو در قسمت سینی تعدادی از کیس‌های کامپیوتر، حفره‌هایی دیده می‌شود که بتوان از آن‌های برای عبور دادن کابل‌ها و اتصال آن‌ها به قسمت‌ها و بخش‌های مختلف کامپیوتر استفاده کرد. برای برخی از کیس‌های کامپیوتر همچنین حفره‌هایی جهت نگهداری از هارد دیسک SSD طراحی شده است. در نظرگیری ملاحظات طراحی همچون این حفره‌ها، ازجمله مسائلی است که می‌تواند قیمت نهایی کیس را تحت تأثیر خود قرار دهد.
برند کیس:
بدون شک، شرکت سازنده یکی از موضوعاتی است که می‌تواند قیمت نهایی هر محصولی را به صورت چشمگیری تحت تاثیر خود قرار ‌دهد و کیس‌های کامپیوتر نیز از این قاعده مستثنا نیستند.

خرید اینترنتی کیس کامپیوتر

پیش از خرید اینترنتی کیس کامپیوتر از فروشگاه تخصصی جالبو که به فروش قطعات کامپیوتری مشغول است، به شما توصیه می‌کنیم که ابتدا بر اساس دامنه استفاده از کیس کامپیوتر، گزینه‌های پیش‌رویتان را دسته‌بندی کنید، در ادامه به مقایسه کیس‌های انتخابی بر اساس پارامترهای ذکرشده بپردازید و در نهایت با توجه به قیمت کیس‌ها و هزینه‌ای که برای خرید آن تخصیص داده‌اید، بهترین گزینه ممکن را انتخاب کنید.